OblastiKvalifikované prostředky pro vytváření elektronických podpisů

USB token TokenME, čipová karta Crypto Java Card

TokenME nebo čipová karta Crypto Java Card jsou schválené jako kvalifikovaný prostředek pro vytváření elektronických podpisů v souladu s nařízením eIDAS a slouží k vytváření kvalifikovaných elektronických podpisů. Nová verze TokenME EVO 2 (s čipem J-SIGN v1.8.9, ID-ONE CNS v2) přináší možnost vytváření kvalifikovaných elektronických pečetí v souladu s nařízením eIDAS.

ProID+Q

Certifikovaný prostředek v souladu s eIDAS pro kvalifikovaný elektronický podpis a kvalifikovanou pečeť
Bezpečný HW prostředek (čip) umožňuje nezcizitelně ukládat certifikáty pro elektronický podpis i certifikáty třetích stran (např. doménové) a provádět výpočty privátních klíčů v čipu karty. Čip ProID+Q pdoporuje širokou škálu kryptografických standardů pro snadnou implementaci do existujícího prostředí. K ProID+Q je dodáván zdarma obslužný software, intuitivní aplikace pro správu objektů na kartě s podporou automatizované obnovy certifikátů.

ProID QSeal - serverové pečetění

ProID QSeal je nové serverové řešení pro automatické elektronické pečetění založené na kvalifikovaném certifikátu s podporou QSCD čipové karty (tokenu).

eToken 5110 CC

Robustní USB token pro kvalifikovaný podpis a kvalifikovanou pečeť (eToken 5110 CC 940) (splňuje požadavky eIDAS) Nástupce nejrozšířenějšího tokenu v ČR, modelu SafeNet iKey 4000 (používaný v projektech Czech POINT, Datové schránky apod.) Celková paměť 80kB, podporu mnoha šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru. Primárně určen pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného podpisu. Sesterský model k čipové kartě IDPrime MD 840.

IDPrime

Osvědčená autentizační čipová karta, která splňuje požadavky nařízení eIDAS č.910/2014 na kvalifikovaný prostředek pro vytváření elektronického podpisu a kvalifikovanou pečeť (MD 940) (QSCD). IDPrime MD 840 je špičkově zabezpečená karta splňující nejvyšší bezpečnostní nároky. Primárně je určena pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného podpisu. Z funkčního hlediska se jedná o sesterský model k tokenu Gemalto SafeNet eToken 5110 CC. Podpora mnoha šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru.


© 2010 Česká pošta | Důvěryhodný seznam EU | Mapa Stránek | Prohlášení o přístupnosti | Zákaznická podpora  | RSS